hlášení 19.8.2021

Dobrý den,

1. Krajská správa a údržba silnic oznamuje, že zítra, tj. v pátek 20.8.2021 bude od 7.30 do 12.00 hodin uzavřena silnice z Dlouhého do Račic z důvodu prací na komunikaci.

2. Výtěžek z dobrovolného vstupného z promítání letního kina v červenci a v srpnu u nás v Dlouhém, byl asi 15 000,-. Jak bylo naplánováno, byly tyto peníze předány na Jižní Moravu, a to paní Ondrákové, která žije sama s osmdesátiletou maminkou a čtrnáctiletým synem. Paní Ondráková nám poskytla fotografie, jak jim tornádo vzalo střechu nad hlavou a to doslova. Fotografie pro porovnání před i po tornádu naleznete v příloze tohoto hlášení v elektronické podobě.

3. V pondělí 23.8.2021, začne u nás tzv. Dlouhánské kamínkobraní. Na území obce i v jeho blízkém okolí bude možné hledat malované kamínky, vyrobené právě pro tuto příležitost a označené : Dlouhé 2021 a pořadovým číslem kamínku, bude jich rozdáno více než 300. Hledat může kdokoliv bez rozdílu věku. Vaše úlovky bude možné donést na oslavu „Ukončení prázdnin“, v neděli 29.8.2021 v 15 hodin v areálu KD, na které Vás tímto srdečně zveme. Více informací naleznete opět v příloze tohoto hlášení.

4.V noci z 15. na 16. srpna 2021 v Albrechticích u Rozsoch vyhořel po úderu blesku rodinný dům s hospodářským stavením. Požár se velmi rychle šířil přes půdní prostory stavení. Shořel celý dům  s veškerým nábytkem, vybavením domácnosti, osobními věcmi i dvěma osobními automobily. Kontaktovali jsme starostu Rozsoch, který nám sdělil, že v domě bydleli dvě ženy, matka s dcerou a bohužel bude muset dojít k demolici. SDH Rozsochy vyhlásil sbírku, která probíhá do zapečetěné pokladničky na obecním úřadě v Rozsochách (pátek 7-15 hod, sobota 14 - 16 hod). Kdo by chtěl přispět, může přímo tam, nebo může kontaktovat místostarostku obce, Pavlínu Tulisovou. Také je možné přispět přes sbírku DONIO - viz odkaz na webové stránky: https://www.donio.cz/PomocIveAMamince.

5. Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem vás zve v sobotu 21.srpna na Rodinný den pro rodiny s dětmi i pro seniory. Příchozí návštěvníky čeká celodenní program plný her a zábavy, vysmátá pouť, soutěže a divadla. 21. srpna se na vás těší všichni ze Šiklova mlýna.