Hlášení 15.11.2022

1. Oznamujeme, že během zítřka budeme rozesílat faktury za spotřebovanou vodu z obecního vodovodu. Vzhledem k tomu, že je obec od letošního roku plátcem DPH, budou faktury vystaveny všem odběratelům. Těm, kterým bývalo zasíláno vyúčtování v minulosti na e-mail, bude faktura zaslaná opět e-mailem, ostatním bude doručena do poštovní schránky. Platbu můžete provést buď na účet nebo přijít zaplatit na obecní úřad v úřední hodiny.

2. Ve dnech 17.11. a 18.11.2022 bude obecní úřad uzavřen z důvodu svátku a dovolené, děkujeme za pochopení.

3. Připomínáme také, že ve státní svátek nebude svoz plastů, ale svoz komunálního odpadu TS Bystřice nad Pernštejnem proběhne.

4. Na závěr bychom Vás chtěli informovat o nejbližších plánovaných akcích:

- V pátek 25.11.2022 od 17 hodin zveme všechny zájemce na společné tvoření adventních věnců, které se uskuteční v hospodě ve dvojce. Něco k použití bude nachystáno, ale pokud máte nějaké přebytky na výrobu věnců, nebo něco, co chcete na věnci mít, tak si to doneste. Doneste si také svíčky. Příspěvek na nakoupený materiál a na drobné občerstvení (svařáček a něco sladkého) bude 100,- Kč a bude vybírán na místě. Budete vítáni i pokud si chcete jen posedět.

- V neděli 26.11.2022 v 17 hodin zveme na společné rozsvícení Vánočního stromu na návsi.

- V sobotu 10.12.2022 v 15 hodin zveme do místní knihovny na čtení dětem (ale zváni jsou i rodiče, prarodiče) s paní Zdenkou Šiborovou z Nové Vsi. Od paní Šiborové bude možné zakoupit některou z jejich knížek, které budou k nahlédnutí dopředu na OÚ a jsou vhodné třeba jako vánoční dárky. Dle zájmu je paní Šiborová i podepíše. Po čtení budou pro děti připraveny dílničky, kde si budou moci vyrobit zvířátka ze šišek, Pro ty nejodvážnější bude možné přenocovat v zasedačce na obecním úřadě. V tomto případě je třeba děti vybavit karimatkou, spacákem, teplou dekou a oblečením. Dozor i stravu zajistíme a vy budete mít příležitost si od dětí na chvíli oddychnout.

- Vánoční besídka je plánovaná na čtvrtou adventní neděli 18. 12. 2022 ve 14 hodin.

5. Obecní hospoda oznamuje, že tento týden bude otevřeno ve čtvrtek a v pátek. V sobotu a v neděli bude zavřeno.