Informace z obce

Výsledky voleb do PS PČR v obci Dlouhé

Výsledky voleb do Poslanecké Sněmovny Parlamentu ČR 8. a 9. října 2021 v obci Dlouhé

Voleb se zúčastnilo 143 voličů, tj. 74 % volební účast.

Platných hlasů bylo 143.

 1. SPOLU-ODS, KDU-ČSL, TOP 09...... 49 hlasů,      tj. 34,3 %
 2. ANO 2011........................................ 33 hlasů,      tj. 23,1 %
 3. PIRÁTI I STAROSTOVÉ................... 25 hlasů,      tj. 17,5 %
 4. ČSSD.................................................. 11 hlasů,      tj. 7,7 %
 5. SPD..................................................... 7 hlasů,        tj. 4,9 %
 6. PŘÍSAHA........................................... 7 hlasy,        tj. 4,9 %
 7. Otevřeme Česko normálnímu životu.... 4 hlasy,        tj. 2,8 %
 8. KSČM................................................. 3 hlasy,        tj. 2,1 %
 9. Trikolora Svobodní Soukromníci......... 2 hlasy,        tj. 1,4 %
 10. VOLNÝ blok..................................... 1 hlas,         tj. 0,7 %
 11. Moravané.......................................... 1 hlas,         tj. 0,7 %

Prosba o podporu (hlasy) v soutěži ROK ŽIVOTA V OBCÍCH

DĚKUJEME ZA HLASOVÁNÍ, OBEC ZÍSKALA 1. MÍSTO V KATEGORII CENA VEŘEJNOSTI

Přihlásili jsme naši obec do krajské soutěže ROK ŽIVOTA V OBCÍCH, která je jakousi náhradou za již podruhé nekonanou soutěž Vesnice roku. Do soutěže se přihlásilo 23 obcí. Cílem této soutěže je zviditelnit činnost těch nejmenších obcí v Kraji Vysočina při řešení mimořádných situací spojených s dopadem pandemie covid-19 do jejich běžného života. A protože jsme u nás v obci nezaháleli, poprosili jsme naši mládež o pomoc se zpracováním videomedailonku. Budeme rády, když video shlédnete a hlavně, když nás podpoříte svým hlasem (a vydržte do konce, ten stojí za to).  Video můžete shlédnout i na webových stránkách obce ve videogalerii. Hlasování bude probíhat do 16. května 2021 a i vy můžete rozhodnout o tom, kdo získá cenu veřejnosti.

Hlasování zde:

https://extranet.kr-vysocina.cz/formulare/zivotvobci2/

17. 5. 2021 pak bude o udělení cen hlasovat také odborná komise složená se zástupců vyhlašovatelů. Oznámení výsledků a slavnostní předání cen proběhne 26. května 2021. Vítězné obce budou odměněny věcnými a finančními dary.

Oficiální změna sídla obecního úřadu od 1.1.2021

Od 1.1.2021 došlo k oficiálně změně sídla obecního úřadu z č.p. 72 na č.p. 10. Nová fakturační adresa je: Obec Dlouhé, Dlouhé 10, 592 55. Tímto došlo i ke změně sídla ohlašovny trvalého pobytu na Obecní úřad Dlouhé, Dlouhé 10, 592 55. K tomuto datu dochází i ke změně sídla místní knihovny. Dále připomínáme, že nově využíváme oficiální e-mailovou adresu: obec@obecdlouhe.cz. 

Upozornění - Sběrný dvůr Bobrová - eternit

Výše zveřejňujeme upozornění k odkládání nebezpečného odpadu s obsahem asbestu (eternitové šablony, vlnité plechy, kanalizační roury apod.....) na sběrný dvůr v Bobrové. Jedná se o stavební odpad, který si dle Obecně závazné vyhlášky hradí každý občan sám, případně mu bude přefakturován.

Vítáme Vás na nových webových stránkách obce

Milí spoluobčané,

oznamujeme, že byly spuštěny nové webové stránky obce, které jsou dostupné na stejné adrese, jako byly původní, tj. www.obecdlouhe.cz.

Stránky byly přizpůsobeny novým trendům a jsou přizpůsobeny i pro prohlížení na mobilních telefonech.

S touto změnou jsme přistoupili i ke změně oficiální e-mailové adresy, která je propojena na hlavní doménu a je zabezpečena. Proto Vás prosíme, abyste si ve svých adresářích změnili e-mail na: obec@obecdlouhe.cz. E-mailová adresa na seznamu (obec.dlouhe@seznam.cz) zůstává funkční, ale chtěli bychom ji postupně opustit.

Další změnou bude způsob zasílání hlášení místního rozhlasu na e-mail, který bude zasílán z webových stránek. Z tohoto důvodu Vás žádáme, abyste si svoji adresu pro zasílání znovu zaregistrovali přímo na nových webových stránkách, v dolní části (v patě www.obecdlouhe.cz). Po zadání e-mailu Vám bude na zadaný e-mail poslán odkaz, na který kliknete pro potvrzení a budete vyzváni k vyplnění kontaktních údajů.

Pozn: Celý duben budeme posílat hlášení jak z webu tak přímo z počítače, takže kdo bude mít zaregistrován e-mail na webu, bude mít ze začátku hlášení dvakrát.

Věříme, že se Vám budou nové webové stránky líbit a rychle se na nich zorientujete. Obsah bude postupně doplňován. Budeme rádi za jakékoli návrhy, co byste ještě chtěli na www stránkách najít.

PS: Do spodní lišty stránek jsme nenápadně zakomponovali i odkaz na www stránky našich hasičů a farnost Bobrová. Snad je objevíte .