Hlášení 11.4.2024

Dobrý den,

1. Obecní úřad oznamuje, že od úterý 16.4.2024 se začnou vybírat poplatky za odpad a za psy, případně je možné si zaplatit zálohu na vodu pro letošní rok. Noví zájemci o platbu na účet, ať kontaktují paní Pavlínu Tulisovou, která jim vystaví a zašle předpis na e-mail. Ti kteří takto platili v předešlých letech dostanou předpis automaticky. Pokud je u Vás nějaká změna například v počtu psů, upřesněte toto prosím na obecním úřadě.

2. Paní Zdeňka Šiborová, která u nás četla dětem, nás poprosila, abychom informovali rodiče a prarodiče, že je možné zakoupit nově vydané volné pokračování lesních pohádek o veverce Věrce, malé Majdalence, ježečkovi Jeníčkovi a zlobivém prasátku Štětinkovi . Cena jedné knihy je 200,-.

3. V rámci projektu „Rodinná a seniorská politika 2024 “, připravila naše obec ve spolupráci panem Martinem Sobotkou z Radešínské Svratky přednášku s názornou ukázkou zastřihávání ovocných stromků. Akce se uskuteční na přehrázkách, v příštím, nebo dalším následujícím týdnu některý den podvečer (pravděpodobně některá středa). Den i čas ještě upřesníme podle počasí. Tímto zveme všechny zájemce z řad seniorů a také dětí, aby se něco nového dozvěděly, ale také zveme ostatní občany, kteří by se k nám chtěly připojit a něco se přiučit.