Hlášení 17.3.2020

Dobrý den,

1. Naše prodejna potravin COOP Dlouhé prosí občany, aby při vstupu do obchodu a při nakupování, používali roušku na obličej. Za roušku lze považovat i šátek, nebo jinou ochranu,pevně přichycenou k obličeji. Udržujte prosím co největší odstupy. Děkujeme. Pokud by měl někdo ze starších občanů problém si roušku obstarat, nebo ušít, je možné se v krajním případě obrátit na obecní úřad o pomoc.

2. S platností od 17. března je do Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, vstup umožněn pouze hlavním vchodem. Každý příchozí pacient, (včetně řidičů vjíždějících do areálu), bude u vchodu osloven personálem, teprve potom bude odeslán buď k ošetření, nebo bude požádán, pokud to jeho stav dovolí, aby si návštěvu lékaře domluvil telefonicky na pozdější termín.

Je nutné, aby se všichni pacienti i návštěvníci nemocnice vybavili rouškou, nebo jinou náhradní alternativou zakrytí úst a nosu . Bez ní do areálu nebude nikdo vpuštěn.

3. V České republice odstartovala druhá vlna televizní digitalizace spojená s přechodem na nový vysílací standard DVB-T2. Již 31. března 2020 vypne své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílač Brno – Kojál, obou městských vysílačů Hády a Barvičova což se dotkne řady obcí a může se to týkat i někoho z nás.

Soubory k zprávě: