Informace z obce

Průzkum internetu v domácnostech v ČR

Průzkum internetu v domácnostech v ČR

V rámci splnění cíle Evropské komise, aby 50 % evropských domácností mělo internetové připojení rychlejší než 100Mbit/s, představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu záměr spolupracovat s kraji na administraci finančních prostředků Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

V současné době realizuje společnost Grant Thornton Advisory pro Ministerstvo průmyslu a obchodu průzkum, jehož cílem je  zjištění skutečné poptávky domácností po internetu.

Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Právě teď se rozhoduje o rozvoji sítí nové generace.

Ambicí průzkumu je zjistit, na co domácnosti internet využívají, zda jsou s ním spokojení a jaké jsou případně jejich představy. Průzkum se skládá z 15 otázek, které se dají vyplnit do 5 minut (typ připojení, maximální rychlost internetu, cena atd.).

Ministerstvo požádalo jednotlivé krajské úřady a ty následně obce o spolupráci při šíření dotazníku mezi občany Kraje. Dotazník najdete na https://grantthornton.eu/pruzkumint/ a je možné ho vyplnit do 22. srpna 2019.  

Díky vzájemné spolupráci mají občané možnost přispět svým názorem k udržitelné a technologicky vyspělé České republice.

Soubory k zprávě:

MUDR. Zuzana Kozárová-Dovolená a úprava ordinačních hodin na objednání

MUDr. Zuzana Kozárová oznamuje, že ve dnech 29. 7. - 2. 8. 2019 a 19. 8. - 23. 8. 2019 bude ordinace v Bobrové uzavřená z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje MUDr. Hruška Pavel ze Strážku (tel.číslo: 731756960).

Dále oznamuje, že vzhledem k narůstajícímu zájmu o možnost se objednat na určité datum a hodinu rozšiřuje čas určený pro objednání. Celková ordinační doba se nemění. V časech určench pro objednání budou tito pacienti ošetření přednostně. Objednávejte se, prosím, na tel. čísle 566 532 613

Nový rozpis ordinačních hodin - mění se pouze čas určený k objednání:

Pracoviště Bobrová 309, 59255 
Pondělí 13:00 – 18:00 16:00-18:00 pouze objednaní 
Úterý 8:00 – 14:00 11:00-14:00 pouze objednaní 
Středa 7:00 – 14:30 pouze objednaní + akutní stavy 
Čtvrtek 7:00 – 12:00 10:00-12:00 pouze objednaní 
Pátek 12:30-15:00
Pracoviště Řečice 135, 59233 p. Radešínská Svratka 
Pondělí 8:00-11:00 9:00-11:00 pouze objednaní + návštěvy 
Čtvrtek 13:00-14:00
Doufá, že tyto změny povedou k oboustranné spokojenosti. 
Krásné léto, MUDr. Zuzana Kozárová 
 

Aktuální informace z obecního úřadu

1. Na obecním úřadě je možné zaplatit zálohu na vodu 2019 a místní poplatek za psa (50,- Kč).

2. Upozorňujeme občany na změnu sběrného místa plastů, které bylo přemístěno za budovu školy. 

 

Vítáme Vás na nových webových stránkách obce

Milí spoluobčané,

oznamujeme, že byly spuštěny nové webové stránky obce, které jsou dostupné na stejné adrese, jako byly původní, tj. www.obecdlouhe.cz.

Stránky byly přizpůsobeny novým trendům a jsou přizpůsobeny i pro prohlížení na mobilních telefonech.

S touto změnou jsme přistoupili i ke změně oficiální e-mailové adresy, která je propojena na hlavní doménu a je zabezpečena. Proto Vás prosíme, abyste si ve svých adresářích změnili e-mail na: obec@obecdlouhe.cz. E-mailová adresa na seznamu (obec.dlouhe@seznam.cz) zůstává funkční, ale chtěli bychom ji postupně opustit.

Další změnou bude způsob zasílání hlášení místního rozhlasu na e-mail, který bude zasílán z webových stránek. Z tohoto důvodu Vás žádáme, abyste si svoji adresu pro zasílání znovu zaregistrovali přímo na nových webových stránkách, v dolní části (v patě www.obecdlouhe.cz). Po zadání e-mailu Vám bude na zadaný e-mail poslán odkaz, na který kliknete pro potvrzení a budete vyzváni k vyplnění kontaktních údajů.

Pozn: Celý duben budeme posílat hlášení jak z webu tak přímo z počítače, takže kdo bude mít zaregistrován e-mail na webu, bude mít ze začátku hlášení dvakrát.

Věříme, že se Vám budou nové webové stránky líbit a rychle se na nich zorientujete. Obsah bude postupně doplňován. Budeme rádi za jakékoli návrhy, co byste ještě chtěli na www stránkách najít.

PS: Do spodní lišty stránek jsme nenápadně zakomponovali i odkaz na www stránky našich hasičů a farnost Bobrová. Snad je objevíte .

Modrá stuha pro naši obec v soutěži Vesnice roku