Informace z obce

Otvírací doba prodejny pro seniory

Oznamujeme občanům, že vláda opět schválila změnu otvírací doby pro seniory nad 65 let. Nově  je to doba od 8 do 10 hodin, týká se to ale poze obchodů nad 500 m2. Vzhledem k velikosti naší prodejny, se nás toto v naší obci netýká, ale po dohodě s vedoucí prodejny v Dlouhém spíše prosíme občany, aby hlavně dodržovali přítomnost maximálně 3 osob v prodejně a vzájemný odstup. 

Krajská telefonní informační linka Kraje Vysočina pro obyvatele

Včera (17. 3.) v 18:00 hodin byla spuštěna vlastní krajská telefonní informační linka. Zpráva je zveřejněna na www kraje. Má za úkol odlehčit linkám hygienické služby a zdravotníků, a to zejména od těch požadavků na informace, které jsou zaměřeny organizačně.

Informace naleznete v tomto odkazu.https://www.kr-vysocina.cz/kraj-vysocina-spousti-vlastni-telefonni-informacni-linku-pro-obcany/d-4100517/p1=1013

Omezení v novoměstské nemocnici. Od 17. března bude otevřen pouze hlavní vchod

S platností od 17. března je do Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, vstup umožněn pouze hlavním vchodem. Každý příchozí pacient (včetně řidičů vjíždějících do areálu) bude u vchodu osloven personálem, teprve potom bude odeslán buď k ošetření, nebo bude požádán, pokud to jeho stav dovolí, aby si návštěvu lékaře domluvil telefonicky na pozdější termín.

Pacienty a všechny návštěvníky nemocnice žádáme, aby se vybavili rouškou. Bez ní do areálu nikoho nevpustíme. Jako alternativa poslouží textilní roušky, šátek, kapesník, látková plena. V současné situaci platí víc, než kdy jindy heslo chráním sebe, chráním tebe. Zároveň vás prosíme, abyste dodržovali všechna hygienická doporučení.

Vzhledem k epidemiologické situaci v celé České republice omezujeme provoz v celé nemocnici. Odkládáme plánované operace, preventivní vyšetření, pravidelné kontroly, u kterých to lze. Pacienty průběžně informujeme, obvolávají je sestřičky jednotlivých oddělení.

Neodkladné operace, akutní operace a jiná neodkladná vyšetření budou probíhat dále. Informovat se můžete telefonicky ve vašich ambulancích.

Omezení na gynekologicko-porodnickém oddělení

Na základě aktuální epidemiologické situace jsme nuceni od pondělí 16. března do odvolání zakázat přítomnost jakéhokoli doprovodu u porodu. Týká se to všech bez rozdílu, opakujeme jakýkoli doprovod.

Od 17. března nebudou do areálu nemocnice zajíždět autobusy Městské hromadné dopravy Nové Město na Moravě, zastávka bude přesunuta nad nemocnici.

Prosíme všechny, aby v této mimořádné situaci respektovali pokyny zdravotního personálu. Současná situace je mimořádná, a pokud ji chceme zvládnout, musíme všichni spolupracovat a být zodpovědní. Omlouváme se dočasná omezení a děkujeme za spolupráci a váš zodpovědný přístup,

vaše nemocnice. 

 

Žádost HZS Kraje Vysočina a firmy ZDAR, a.s.

- Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina prosí občany, aby neprováděli v těchto dnech pálení klestu v lese. Vítr může velmi lehce rozfoukat i zdánlivě dobře uhašená ohniště. Jen v neděli zasahovali hasiči na Vysočině u šesti požárů v přírodním prostředí. V tuto chvíli potřebujeme soustředit veškeré naše síly a prostředky ke zvládání mimořádných úkolů a opatření souvisejících se zabráněním šíření nákazy koronaviru. Děkujeme za pochopení. kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

- Firma ZDAR z důvodu zamezení přenosu nákazy koronaviru a v zájmu zachování dopravní obslužnosti zakazuje od 18. 3. 2020 vstup do autobusů bez ochrany obličeje rouškou. Za roušku lze považovat: šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji. Dále je nutné zachovávat odstup od řidiče, proto neobsazujte, prosím, první tři řady sedadel za řidičem. Děkujeme za pochopení.

Oznámení MUDr. Zuzany Kozárové a Mudr. Václava Dernera-nouzový stav

MUDR. Zuzana Kozárová - Provoz naší ordinace v Bobrové je v současné době limitován nedostatkem ochranných prostředků. Ordinace pracuje v nouzovém režimu. Pokud je možné, odložte v zájmu vlastního zdraví návštěvu naší ordinace a kontaktujte nás telefonicky. Toto platí i pro příznaky běžného nachlazení, které je zvládnutelné samoléčbou v domácím prostředí. Pokud k lékaři musíte (akutní případy), zatelefonujte a budete objednáni na přesný čas. Čekárna bude uzavřena, recepty si je možno vyzvednou výdejním okénkem, které bude označeno. Můžeme Vám elektronicky vystavit recept i pracovní neschopnost a tu i elektronicky ukončit. To vše bez vaší přítomnosti. Ta je nutná jen v případě zhoršení stavu, nebo delšího přetrvávání potíží. Do odvolání neprovádíme pracovně-lékařské prohlídky a prohlídky pro posudkovou činnost (řidičské a zbrojní průkazy, invalidní důchody, příspěvky na péči, lázně, pojistky, bolestné atd.). Osoby, na které se vztahuje karanténa a mají zároveň klinické příznaky, nechť z domova kontaktují přímo hygienickou stanici. Děkujeme za pochopení. 

!NEVSTUPUJTE BEZ PŘEDCHOZÍ DOMLUVY DO PROSTOR ORDINACE! Tel. číslo do ordinace 566 562 613, mobil: 607 562 076, e-mail: ordinacekozarova@centrum.cz

Změna ordinační doby:

Vzhledem k nouzovému opatření platí do odvolání změna ordinační doby:
Ordinace Bobrová:

Pondělí: 13:00 - 18:00
Úterý: 7:00 - 12:00
Středa: 7:00 - 12.00
Čtvrtek: 7:00 - 12:00
Pátek: 7:00 - 12:00

od 7:00 -10:00 bude ordinační doba pro zvané zdravé pacienty t.j. bez příznaků infekčního onemocnění
od 10:00 - 12:00 bude ordinační doba určena pro zvané pacienty s příznaky nachlazení, tito pacienti jsou povinni se vybavit ustní rouškou (jakoukoli i doma vyrobenou)

tj. před příchodem do ordinace vždy zavolejte a my Vám sdělíme čas ošetření.
Vše co lze vyřídit telefonicky, vyřídíme touto cestou.

Ordinace Řečice bude beze změny, jen si budou pacienti telefonovat dopředu.
Děkuji za pochopení

PS: jakákoli spekulace o mém pobytu v Itáli je mylná, celou dobu jarních prázdnin jsem trávila se svojí rodinou, tedy bez rizikových kontaktů, v okolí do 20 km od Bobrové.

MUDr. Václav Derner - V rámci protiepidemických opatření s cílem minimalizovat možnou infekci novým koronavirem u Vašich dětí i u Vás je zaveden NOUZOVÝ REŽIM ORDINACE. 

- Všechny pacienty ošetřujeme VÝHRADNĚ PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ

- S nemocným dítětem (horečky, kašel, dušnost), NEVSTUPUJTE DO ČEKÁRNY/ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ A PŘEDEM STAV KONZULTUJTE S LÉKAŘEM NA TEL. ČÍSLE 606 183 837

- Zbytná vyšetření odložte. 

Mimořádné opatření platí od pondělí 16. března 2020 od 6 hod do odvolání.

Mateřská škola v Bobrové se od zítřka 17. března 2020 preventivně uzavírá. 

OBECNÍ ÚŘAD DLOUHÉ nabízí také svoji pomoc, v případě dotazů se na nás můžete obracet, budem se snažit Vám poradit, pomoci. Senioři, kteří nemáte nikoho z rodiny, který by Vám mohl zajistit nákup základních potravin a obáváte se kontaktu s ostatními, můžete se na nás také obrátit, zajistíme. Tel. čísla: Tulisová Pavlína - 737003847, Hlavatá Jaroslava - 608 803 770. Prosíme, dodržujme nařízení bezpečnostního krizového štábu, abychom situaci v naší zemi zvládli, je to na odpovědnosti každého z nás. Buďme připraveni si pomoci.