Informace z obce

Vyhlášení nouzového stavu na celém území ČR

Usnesením vlády ČR 82/2020 zpřísnila vláda ČR opatření a zakázala od 14.3.2020 od 6 hod do 24.3.2020 do 6 hod maloobchodní prodej a prodej služeb s určitými výjimkami (např. potraviny, drogérie, léky, pohonné hmoty....-viz příloha), dále zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb. 

Vláda ČR vyhlásila na celém území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru NOUZOVÝ STAV od dnešních 14 hod na dobu 30 dnů, v příloze usnesení Vlády ČR č. 69/2020.

Oznamujeme občanům, že:

- s platností od 13. 3. 2020 se ruší v Bobrovské farnosti (předpokládáme i jinde) všechny mše svaté (páteční, nedělní i křížová cesta) a to do odvolání. Věřící mohou využít vysílání TV Noe a Rádia Proglas.

- rušíme od pátku 13.3.2020 provoz obecní hospody do odvolání

- bylo zrušeno veřejné bruslení v sobotu 14.3.2020 ve Velkém Meziřící bez náhrady.

- SDH Dlouhé ruší školení zásahové jednotky 13.3.2020, náhradní termín bude upřesněn.

Další informace k nouzovému stavu:

❌Zakázala vstup do České republiky cizincům z třinácti rizikových zemí.
❌ zákáz přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb od 20:00-8:00
❌ Veřejnost také nebude moci do veškerých zábavních zařízení, do posiloven, solárií, provozoven wellness služeb, na sportoviště či na přírodní i umělá koupaliště.
❌Od pátku také vláda zakázala divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční akce, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy s účastí přesahující ve stejný čas třicet osob.
❌Na hranicích s Německem a Rakouskem budou kontroly
❌Češi nesmějí cestovat do těchto zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie.

Doprava vlakem: Od páteční půlnoci je zakázáno veškeré mezinárodní cestování poskytované Českým Drahám, a.s. Vstupenky lze vrátit bez poplatku.

INFO navic
Všem fyzickým osobám umožní FÚ podat daňové přiznání a uhradit daň bez sankce o 3 měsíce později, a to bez nutnosti prokázat důvody související s koronavirem. Tedy máte čas nikoliv do konce března, ale do 1. července. Zamezujeme tím koncentraci osob na úřadech a poštách.

Děkujeme všem za pochopení. Situace se stále vyvíjí. Sledujte televizní a rozhlasové zpravodajství.

 

Doporučení zřizovatele MŠ Bobrová - koronavir

Níže zveřejňujeme preventivní opatření k docházce dětí do mateřské školy v Bobrové. Neberte to prosím jako hysterii, ale opravdu jako prevenci opatření proti šíření koronaviru. Doufejme, že se vše brzy vrátí do normálního života a budeme si všichni ve zdraví užívat nadcházející jaro. Za pochopení děkuje Zdeňka Smažilová, starostka městyse Bobrová

Soubory k zprávě:

Provozní doba -lékárna Bobrová

Výdejna léků Bobrová oznamuje od 1.1.2020 změnu provozní doby 

Pondělí   7.30 - 12.00    12.30 - 18.00

Úterý       7.30 - 12.00     12.30 - 14.30

Středa      zavřeno

Čtvrtek     7.30 - 12.00

Pátek       12.30 -16.30

PF 2020

Obecní úřad Dlouhé přeje všem občanům radostné prožití Vánočních svátků a šťastný a úspěšný nový rok 2020. Informační Obecník za rok 2019 jsme Vám již roznesli do Vašich poštovních schránek, pokud by někdo chtěl další výtisk, je možné vyzvednou na obecním úřadě nebo jeho elektronickou verzi naleznete pod záložkou Obecní úřad - Obecník.

Vítáme Vás na nových webových stránkách obce

Milí spoluobčané,

oznamujeme, že byly spuštěny nové webové stránky obce, které jsou dostupné na stejné adrese, jako byly původní, tj. www.obecdlouhe.cz.

Stránky byly přizpůsobeny novým trendům a jsou přizpůsobeny i pro prohlížení na mobilních telefonech.

S touto změnou jsme přistoupili i ke změně oficiální e-mailové adresy, která je propojena na hlavní doménu a je zabezpečena. Proto Vás prosíme, abyste si ve svých adresářích změnili e-mail na: obec@obecdlouhe.cz. E-mailová adresa na seznamu (obec.dlouhe@seznam.cz) zůstává funkční, ale chtěli bychom ji postupně opustit.

Další změnou bude způsob zasílání hlášení místního rozhlasu na e-mail, který bude zasílán z webových stránek. Z tohoto důvodu Vás žádáme, abyste si svoji adresu pro zasílání znovu zaregistrovali přímo na nových webových stránkách, v dolní části (v patě www.obecdlouhe.cz). Po zadání e-mailu Vám bude na zadaný e-mail poslán odkaz, na který kliknete pro potvrzení a budete vyzváni k vyplnění kontaktních údajů.

Pozn: Celý duben budeme posílat hlášení jak z webu tak přímo z počítače, takže kdo bude mít zaregistrován e-mail na webu, bude mít ze začátku hlášení dvakrát.

Věříme, že se Vám budou nové webové stránky líbit a rychle se na nich zorientujete. Obsah bude postupně doplňován. Budeme rádi za jakékoli návrhy, co byste ještě chtěli na www stránkách najít.

PS: Do spodní lišty stránek jsme nenápadně zakomponovali i odkaz na www stránky našich hasičů a farnost Bobrová. Snad je objevíte .